KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11955048
nr 1195 5048
Emil Hagström
(1892-1952), Sverige
Oljemålning, Borgholm. Signerad, daterad E Hagström 1928. Olja på pannå, 37x52 cm
Emil Hagström, svensk bildkonstnär född 1892, död 1952.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 6 augusti 2018
kl 20:10:27
6/8 10:58:50
Emil Hagström
Läs mer om Emil Hagström